Ambulante neće raditi do 29.1.2024.

Sretni i zdravi vam nadolazeći blagdani, a nadasve mirni. Odolimo konzumerizmu i ludilu kupovanja!

ambulanta neće raditi do 29.1.2024. a upisi počinju nakon 15.siječnja 2024.

AMBULANTA SE SELI NA NOVU LOKACIJU - FRANKOPANSKA 32, BJELOVAR

Ul. Krste Frankopana 32, 43000, Bjelovar

VAŽNA OBAVIJEST!!!

Poštovani klijenti,

u ambulantu se ne može ući bez valjane potvrde o cijepljenju, potvrde o preboljenju bolesti, ili brzog testa.

Ukoliko nema ništa od navedenog na ulazu u ambulantu ćemo vas (ako to želite) testirati (cijena 50kn) kako bi obavili pregled.

Hvala vam na razumijevanju,
dr. Kudumija Slijepčević

Ambulanta ne radi tijekom ljeta!

Dragi klijenti,

ambulanta neće raditi tijekom ljeta, upisi za rujan počinju 25.8.2021.
Za sva hitna stanja javite se nadležnom liječniku opće prakse ili u najbližu hitnu psihijatrijsku ambulantu!

Ugodan odmor!

GODIŠNJI ODMOR - 24.7.-24.8.2020.

Dragi klijenti,

ambulanta neće raditi od 24.7.-24.8.2020.

upisi za termine počet će 20.8.2020. do tada u slučaju bilo kakve hitnosti morate konzultirati liječnike opće prakse ili najbliže hitne službe.

odmorite se i uživajte u ljetu te čuvajte sebe i druge oko vas nošenjem maski!

AMBULANTA POČINJE S RADOM 18.5.2020. PONEDJELJAK :)

VAŽNA OBAVIJEST!!!

Zbog cjelokupne situacije vezane uz Corona virus, ambulanta će do daljnjega biti zatvorena. Svi pacijenti koji imaju digitalne mogućnosti dobit će na svoj mail pozivnicu s linkom preko kojeg se vidimo u virtualnoj ambulanti. Za one koji nemaju digitalne mogućnosti svakako se čujemo telefonom kako bi dgovoorili daljnji plan rada/liječenja.

veliki pozdrav

vaša psihijatrica Marija

Ambulante neće raditi do 20.kolovoza 2019.

Zbog korištenja godišnjeg odmora ambulanta neće raditi do 20.kolovoza 2019.g.

E M D R - dodatna nemedikamentozna metoda u liječenju u Poliklinici MKS

EMDR (Eye Movement Desensibilisation and Reprocessing)

Znanstveno dokazana, vrlo uspješna psihoterapijska metoda u liječenju niza emocionalnih smetnji, posebno onih traumatske prirode.

Metoda EMDR omogućuje brzu desenzibilizaciju traumatskih sjećanja i kognitivno restrukturiranje koje vodi značajnom smanjenju simptoma (emocionalni stres, ometajuće misli, anksioznost, flashback, noćne more).

EMDR je efikasna metoda u tretmanu PTSD i u usporedbi s drugim metodama ima najviši stupanj efikasnosti za tu dijagnostičku kategoriju. Efikasnost ove metode u tretmanu PTSP-a je potvrđena i u “Preporukama za kliničku praksu” Američkog psihijatrijskog udruženja (2004) te od Zdravstvenog nacionalnog sustava Velike Britanije (2005).

Istraživanja u kojima se proučavala efikasnost metode EMDR pokazuju da u prosjeku 3-6 seansi daje 77-100% remisiju PTSP-a kod žrtava pojedinačnih traumi, a 12 seansi je potrebno za žrtve višestrukih trauma kao kod npr. vojnika-povratnika iz rata.

Iako je u početku ova metoda bila korištena samo u tretmanu PTSP-a, u zadnje vrijeme koristi se i u tretmanu različitih psihičkih poremećaja kao što su drugi anksiozni poremećaji (npr. panični poremećaj s agorafobijom, različite fobije), zatim somatoformni poremećaji, poremećaji ličnosti, poremećaji raspoloženja naročito depresija te u tretmanu aspekata vezanih za samopoštovanje. EMDR se koristi za probleme iz prošlosti, sadašnjosti a i za željena ponašanja u budućnosti.

Metoda se bazira na pokretima očima (ili druge forme naizmjenične stimulacije lijevo/desno: naizmjenično tapšanje/lupkanje po desnoj i lijevoj ruci, zvučni signali u lijevom pa desnom uhu) zajedno sa slikom jedne scene traumatskog događaja, negativnim uvjerenjima vezanim za nju, emocionalnom patnjom i fizičkim senzacijama olakšavaju obradu informacije do njenog razrješavanja.

Poslije EMDR-a sjećanja se skladište sa slikom koja je manje prijeteća (ometajuća) s pozitivnim uvjerenjima i s adekvatnom emocionalnošću bez ometajućih fizičkih senzacija.

...

WORLD HEALTH ORGANIZATION (2013)
Guidelines for the Management of Conditions Specifically Related to Stress. Geneva, Switzerland: Author.
Trauma-focused CBT and EMDR are the only psychotherapies recommended for children, adolescents and adults with PTSD.

AMERICAN PSYCHIATRIC ASSOCIATION (2004)
Practice Guideline for the Treatment of Patients with Acute Stress Disorder and Post-traumatic Stress Disorder. Arlington,VA: American Psychiatric Association Practice Guidelines.
EMDR therapy was determined to be an effective treatment of trauma.

DEPARTMENT OF VETERANS AFFAIRS AND DEPARTMENT OF DEFENSE (2004, 2010)
VA/DoD Clinical Practice Guideline for the Management of Post-Traumatic Stress. Washington, DC.
EMDR therapy was placed in the “A” category as “strongly recommended” for the treatment of trauma.

RANDOMIZED CONTROLLED STUDIES
24 randomized controlled (and 12 nonrandomized) studies have been conducted on EMDR in the treatment of trauma.

Izvor:

Tretmani psihoterapije

Komentar Roberta Kurbaše: "U poslu od kojeg živim izuzetno je važno neprestano raditi na sebi, osluškivati se i na vrijeme prepoznati znake iscrpljenosti. Psihoterapiju koristim povremeno kao prevenciju sagorijevanja i emocionalne iscrpljenosti,  a povremeno i kao razmatranje uloga koje moram preuzeti, kako se kao ličnost prilagoditi istima, a ne izgubiti dio sebe."

Povratak na sve novosti